Magnifying glass Close

Adblocker is geactiveerd!

Op deze website worden advertenties getoond. Van de advertenties wordt de redactie betaald. De redactie verzorgt het nieuws op deze website. Zonder advertenties geen nieuws. Zou je je adblocker daarom willen uitschakelen

Inkoop GT Connect leidt tot juridisch gevecht

150 gemeenten zijn met IT-leverancier Atos verwikkeld in een rechtszaak over het project GT-Connect. De gemeenten wonnen eerder het kort geding, maar Atos gaat in hoger beroep en start een bodemprocedure.

In 2019 won Atos de aanbesteding voor het project GT Connect, dat een communicatiesysteem moest opleveren waarmee inwoners direct bij de juiste ambtenaar terecht zouden komen als ze de gemeente zouden bellen. De VNG, die het project begeleidt namens de gemeenten, eind 2020 definitief de stekker uit GT Connect nadat het Atos maandenlang op verschillende tekortkomingen had gewezen. Volgens de VNG was het systeem niet veilig genoeg en liet de snelheid van de implementatie te wensen over.

Rechtszaak
Bij het kort geding liet Atos weten dat de VNG veel te hoge eisen stelde. Zo zou het nieuwe systeem compatibel moeten zijn met alle verschillende systemen die de gemeenten gebruiken. De rechter oordeelde toen dat Atos zelf mee was gegaan in de hoge eisen van de aanbesteding en stelde de gemeenten in het gelijk.

Atos heeft flink geïnvesteerd in de klus en dreigt nu met lege handen achter te blijven. De Franse IT-leverancier stelt dat de VNG het project ten onrechte stopzette en gaat in hoger beroep. Exacte cijfers over de waarde van de aanbesteding zijn niet bekend maar vermoedelijk gaat het om miljoenen euro’s.

Bron: FD.nl

Partner van Aanbestedingscafé:
Partner van Aanbestedingscafé:

Reacties

Partner van Aanbestedingscafé:
Sluiten

Inloggen met

of met e-mailadres

Ontvang ons gratis e-book!

Ontvang nu het e-book 'Ruis: de ideeën van Kahneman en de aanbestedingspraktijk' en blijf wekelijks op de hoogte van het laatste aanbestedingsnieuws.
close-link