Op deze website worden advertenties getoond. Van de advertenties wordt de redactie betaald. De redactie verzorgt het nieuws op deze website. Zonder advertenties geen nieuws. Zou je je adblocker daarom willen uitschakelen
Veertien Twentse gemeenten gaan strenge selectie toepassen bij de inkoop van zorg. Dubieuze zorgaanbieders moeten daardoor niet langer toegang krijgen tot de zorgportefeuilles van de gemeenten. De regio wil ook dat het ministerie van Volksgezondheid de regio tot ‘proeftuin’ uitroept zodat de gemeenten gegevens uit kunnen wisselen over malafide zorgaanbieders. Dat is nu nog verboden.
De Almelose Wethouder Van Mierlo, verantwoordelijk voor de aanpak van zorgfraude in de regio Twente, wil naar eigen zeggen ‘de randen van de wet opzoeken’ als de regio als proeftuin mag opereren. “Wij staan landelijk bekend als een voorloper op het gebied van bestrijding van misbruik van zorggelden, dus we hopen dat het ministerie ons wat experimenteerruimte gunt”, zegt hij.
Voorlichting
De gemeenten Almelo en Hof van Twente hanteerden al een streng selectiebeleid bij aanbestedingen in het sociaal domein. De overige gemeenten kopen nu nog in via open house en gaan daarbij strenger controleren. Daarnaast willen de gemeenten voorlichting geven aan studenten die een zorgopleiding volgen zodat studenten en docenten signalen leren herkennen van misbruik van zorggeld.
Voor het nieuwe beleid werken de gemeenten samen met zorgverzekeraar Menzis, justitie, politie en de Belastingdienst.
Bron: Tubantia.nl