Magnifying glass Close

Adblocker is geactiveerd!

Op deze website worden advertenties getoond. Van de advertenties wordt de redactie betaald. De redactie verzorgt het nieuws op deze website. Zonder advertenties geen nieuws. Zou je je adblocker daarom willen uitschakelen

UUCePP onderzoekt sociaal opdrachtgeverschap voor gemeente Amsterdam

Het Utrecht University Centre for Public Procurement (UUCePP) onderzoekt hoe publieke opdrachtgevers inkoop en aanbesteden kunnen inzetten om sociaal beleid bij opdrachtnemers te stimuleren. Het UUCePP doet dit in opdracht van de gemeente Amsterdam.

Promovendus Tom Huisjes, eerder werkzaam als docent Europees Recht, voert het onderzoek uit. Centraal staat de vraag hoe een publieke opdrachtgever sociaal beleid kan aanmoedigen en hoe dit juridisch te regelen valt, bijvoorbeeld via inkoop of een aanbesteding. Huisjes kijkt onder andere naar de Europese richtlijnen die zijn opgenomen in de Aanbestedingswet 2012. “Het is een actueel onderwerp en er is nog veel onontgonnen terrein.” Daarom is er ruimte voor ongebruikelijke onderzoeksmethoden, zoals het vergelijken van verschillende Europese richtlijnen. “De nuanceverschillen tussen de verschillende vertalingen gaven nieuwe inzichten voor de interpretatie ervan. ”

De gemeente Amsterdam wil het onderzoek gebruiken voor het opstellen van de nieuwe Leidraad Sociaal Opdrachtgeverschap. Daarnaast moet het de gemeente helpen gunningscriteria die sociaal opdrachtgeverschap bevorderen op te nemen in aanbestedingen.

Bron: UU.nl

Partner van Aanbestedingscafé:
Partner van Aanbestedingscafé:

Reacties

Partner van Aanbestedingscafé:
Sluiten

Inloggen met

of met e-mailadres

Ontvang ons gratis e-book!

Ontvang nu het e-book 'Ruis: de ideeën van Kahneman en de aanbestedingspraktijk' en blijf wekelijks op de hoogte van het laatste aanbestedingsnieuws.
close-link