Op deze website worden advertenties getoond. Van de advertenties wordt de redactie betaald. De redactie verzorgt het nieuws op deze website. Zonder advertenties geen nieuws. Zou je je adblocker daarom willen uitschakelen
Heeft u ook last van de warmte? En dan bedoel ik niet de zomerse hittegolf die door Nederland voerde afgelopen week. Ik bedoel de stoom die momenteel bij veel ondernemers uit de oren komt. Want het aantal aanbestedingen lijkt momenteel een vlucht te nemen. Vanaf 1 mei tot 21 juni 2017 tel ik 586 aankondigingen van openbare procedures en 104 niet openbare procedures. 10 concurrentiegerichte dialogen en 25 mededingingsprocedures met onderhandeling. Waarvan er 766 nog voor 1 juli moeten worden ingediend. Blijkbaar is 1 juli een belangrijke datum.
Heeft niemand geleerd dat het belangrijk is dat we met elkaar voldoende tijd moeten hebben om goed voorbereid te zijn? En hoewel onder druk alles vloeibaar wordt, dit alleen succesvol kan zijn als het juiste team de juiste tijd heeft gehad?
De economie trekt aan, omzet stijgt en daarmee de (regel)druk die ondernemers ervaren bij het inschrijven op aanbestedingen. En met alle initiatieven en ontwikkelingen die er op de markt zijn, wordt het steeds lastiger om door het bos de bomen nog te zien. Ik neem u even mee in een aantal opvallende zaken. Niet om u te frustreren, maar om u te helpen enigszins overzicht te krijgen. Want overzicht geeft inzicht. En inzicht maakt dat u een goede haalbaarheid op uw aanbestedingen kunt bepalen.
Bovenstaand is een niet limitatieve opsomming van zaken die mij zo in de afgelopen week zijn opgevallen. En ik wil u meegeven: aanbestedingen bieden kansen. Veel kansen. Mooie kansen. Maar rustig nadenken, goed voorbereiden en kritisch blijven op de haalbaarheid is een 1e graadmeter. Want als de temperatuur stijgt, loop je het risico dat het naar je hoofd stijgt. Je raakt sneller uitgedroogd, hebt een verhoogde hartslag, verminderde bloedtoevoer en daardoor ook weer minder zuurstofaanvoer naar de spieren en hersenen. En bij aanbesteden moet je het hoofd koel houden!